Dnia 08.08.2018 r. DKK uczestniczył w spotkaniu z Zofią Mąkosą na premierze II tomu jej powieści „Wendyjska Winnica – Winne Miasto”. Spotkanie odbyło się w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze o godz. 17.00 i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Podobne wpisy
Spotkanie 27.04.2018 r.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych – 17.06.2024 r.
Dnia 17.06.24r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. To spotkanie poświęciliśmy Papuszy –cygańskiej poetce Bronisławie Wajs. Rozmawialiśmy o książkach: Angeliki Kuźniak „Papusza”, Edwarda Dębickiego „Ptak umarłych” oraz o filmie „Papusza” z Jowitą Budnik w roli głównej. Bardzo poruszyła nas historia Papuszy.
Dnia 29 listopada w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Alfredem Siateckim (prozaikiem, publicystą,reportażystą, autorem słuchowisk). Dyskutowaliśmy o twórczości pisarza a w szczególności o powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym „Zaproszenie na śmierć”. Klub podczas spotkania uczcił uroczystym tortem i wspólną fotografią 11 Jubileusz DKK.
DKK – wyjazd do Bojadeł
Dnia 20.06.2024 r. Dyskusyjny Klub Książki działający w Mediatece Światowid udał się do zaprzyjaźnionej Biblioteki w Bojadłach aby wspólnie obejrzeć dwa pałace położone w tejże gminie. Wspólnie z członkiniami DKK z sąsiedniej gminy obejrzeliśmy pałac w Bojadłach, oraz oraz pałac Myśliwski w Klenicy, gdzie kiedyś mieszkała nasza noblistka Olga Tokarczuk. Oba miejsca zrobiły na nas…
11.09.2020 r. o godz. 1600 odbyło się spotkani DKK. Klub prowadził dyskusję na temat książki Hanny Kowalewskiej „Okno z widokiem na Weronę. Jest to VII powieść cyklu o magicznym Zawrociu, o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów z przeszłością, która nieodwracalnie wpływa na teraźniejszość. Zachęcamy czytelników naszej biblioteki do zapoznania się z twórczością…
18 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie w tym roku świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Były wspomnienia, rozmowy o historii. Klubowiczki przyniosły pamiątki i zdjęcia rodzinne jako uzupełnienie do wcześniej omawianej książki „Chłopaki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak. Był również tort i życzenia.







