Dnia 08.08.2018 r. DKK uczestniczył w spotkaniu z Zofią Mąkosą na premierze II tomu jej powieści „Wendyjska Winnica – Winne Miasto”. Spotkanie odbyło się w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze o godz. 17.00 i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Podobne wpisy

  • Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych – 17.06.2024 r.

    Dnia 17.06.24r.  odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  To spotkanie poświęciliśmy Papuszy –cygańskiej poetce Bronisławie Wajs. Rozmawialiśmy o książkach:  Angeliki Kuźniak „Papusza”, Edwarda Dębickiego „Ptak umarłych” oraz o filmie „Papusza” z Jowitą Budnik w roli głównej. Bardzo poruszyła nas historia Papuszy.

  • Dnia 29 listopada w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Alfredem Siateckim (prozaikiem, publicystą,reportażystą, autorem słuchowisk). Dyskutowaliśmy o twórczości pisarza a w szczególności o powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym „Zaproszenie na śmierć”. Klub podczas spotkania uczcił uroczystym tortem i wspólną fotografią 11 Jubileusz DKK.

  • DKK – wyjazd do Bojadeł

    Dnia 20.06.2024 r. Dyskusyjny Klub Książki działający w Mediatece Światowid  udał się do zaprzyjaźnionej Biblioteki w Bojadłach aby wspólnie obejrzeć dwa pałace położone w tejże gminie. Wspólnie z członkiniami DKK z sąsiedniej gminy  obejrzeliśmy pałac w Bojadłach, oraz oraz pałac Myśliwski w Klenicy, gdzie kiedyś mieszkała nasza noblistka Olga Tokarczuk. Oba miejsca zrobiły na nas…

  • 11.09.2020 r. o godz. 1600 odbyło się spotkani DKK. Klub prowadził dyskusję na temat książki Hanny Kowalewskiej „Okno z widokiem na Weronę. Jest to VII powieść cyklu o magicznym Zawrociu, o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów z przeszłością, która nieodwracalnie wpływa na teraźniejszość. Zachęcamy czytelników naszej biblioteki do zapoznania się z twórczością…

  • 18 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie w tym roku świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Były wspomnienia, rozmowy o historii. Klubowiczki przyniosły pamiątki i zdjęcia rodzinne jako uzupełnienie do wcześniej omawianej książki „Chłopaki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak. Był również tort i życzenia.