27.06.2019 w Mediatece “Światowid” w Kargowej odbyło się spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki z bibliotek z Trzciela i z Kargowej w ramach współpracy bibliotek w Regionie Kozła.
Celem spotkania był panel dyskusyjny z pisarką Zofią Mąkosą oraz integracja klubów. W trakcie pierwszej części spotkania trwały rozmowy z pisarką na temat jej twórczości i wydanych powieści oraz oględziny wystawy “Dawnych kartek pocztowych Gminy Kargowa”.
W drugiej części wybraliśmy się na wędrówkę po miejscach opisanych w powieści Pani Zofi pt. “Wendyjska Winnica- cierpkie grona”. Spacerując śladami bohaterów mogliśmy poczuć opisany w ksiażce klimat i atmosferę.
Następnie klubowiczki DKK z Zofią Mąkosą gościły na “Żukowym Rancho” w Chwalimiu, gdzie dzięki gościnności gospodarzy Pani Elżbiety i Aleksandra Żukowskich mogliśmy korzystać z uroków natury racząc się sielskim klimatem, pięknymi widokami, domową lemoniadą i pysznymi kiełbaskami z ogniska. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Mąkosie za przyjęcie zaproszenia, poświęcenie nam swojego czasu oraz za wprowadzenie nas w świat swoich powieści. Państwu Żukowskim za ugoszczenie obu klubów w tak magicznym miejscu, a bibliotece z Trzciela za współorganizacje spotkania. Jak było? Widać na załączonych zdjęciach. Do następnego razu. Pani Zofio czekamy na trzecią część powieści.

Podobne wpisy