Dnia 19 grudnia 2018r. odbyła się lekcja biblioteczna dla młodzieży i otwarcie wystawy „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Na wystawie zostały pokazane książki,pamiątki, które przesłała nam Pani Bożysława Robertson.
Podobne wpisy
WYSTAWA MALARSTWA – TOMASZ WEISS
W środowe popołudnie 17 kwietnia 2024 r. w Mediatece Światowid odbył się wernisaż malarstwa Tomasza Weiss. Prace autora, charakteryzujące się bogatą paletą barw oraz różnorodnością tematów bardzo spodobały się uczestnikom wernisażu. Pan Tomasz na początku spotkania przybliżył nam informacje o technikach jakie wykorzystuje w swojej twórczej pracy, a jest to m.in. malowanie farbą olejną, kawą,…
Dnia 9 marca odbył się wernisaż Pana Piotra Barszczewskiego. Wystawę można oglądać w Mediatece w godz. otwarcia do dnia 8 kwietnia. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do zwiedzania.
Wystawa fotografii Andrzeja Wnęka pn. „po dwóch stronach obiektywu”
W Sali wystawowej Mediateki w dniu 15 kwietnia 2026 roku, odbyła się wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Andrzeja Wnęka – dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej, pt. „Po dwóch stronach obiektywu”. Dla uczestników wystawy była to niezwykła podróż przez kadry ukazujące zarówno świat widziany oczami fotografa, jak i momenty, w których sam staje się częścią obrazu….
Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej.Autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”),…
Wernisaż Malarstwa Piwnicy Artystycznej pt. „Kolorowa Kargowa”
Dnia 21 lutego 2024 r. w Mediatece Światowid odbył się Wernisaż Malarstwa Piwnicy Artystycznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej pt. „Kolorowa Kargowa”. Obrazy przedstawiały różne miejsca związane z miejscowością Kargowa m.in. Ratusz Miejski, Park, Dawny Dworzec PKP, a nawet naszą Mediatekę. Uczestnicy wystawy byli zachwyceni twórczością autorek tych niezwykle pięknych i malowniczych obrazów.
W środę 19 września 2018 r. miało miejsce otwarcie wystawy Pana Zbigniewa Jaroszewskiego pt. „Co mi w duszy gra”. Frekwencja dopisała jak widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom.









