Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci – „Fred pogromca suszy”
W Mediatece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem rozmawialiśmy o książce Barbary Kosmowskiej „Fred Pogromca Suszy”.
Podczas spotkania dzieci dyskutowały o problemach poruszanych w książce – suszy, oszczędzaniu wody oraz ochronie środowiska. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak każdy z nas może dbać o przyrodę na co dzień. Nie zabrakło także śmiechu i rozmów o zabawnych przygodach Freda – budowaniu tamy, tarzaniu się w błocie czy kąpieli pachnącym szamponem. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że książka w ciekawy i humorystyczny sposób przekazuje ważne ekologiczne przesłanie.






