Sekcja taneczna

Sekcja taneczna powstała w 2001 r. z inicjatywy ówczesnej dyr. Romany Putyry.

Pierwszymi nauczycielami byli Teresa Glapińska i Rafał Skrzypek.

Na pierwszy trening przyszło około 20 osób w różnym wieku. Grupy rozwijały się bardzo szybko i uświetniały lokalne uroczystości, jednak z czasem zaczęły jeździć na zawody, konkursy oraz przeglądy taneczne; zawsze przywoziły nagrody. Tancerze mogli korzystać z wiedzy niejednego trenera: Beaty Teśluk, Kazimierza Kopaczyńskiego  a także specjalistów zapraszanych na corocznie organizowane obozy taneczno – kondycyjne, które odbywają się już od 16 lat w czasie wakacji.

Obecnie instruktorami i opiekunami są Teresa Glapińska i Paulina Glapińska. GCK reprezentuje 6 formacji:

1. ADHD wiek 6-8 lat grupa początkująca,
2. ABC wiek 9- 12 lat grupa młodsza kontynuacja,
3. ANIMATOR wiek 13-16 lat grupa starsza kontynuacja,
4. KAMELEON wiek powyżej 16 lat grupa zaawansowana,
5. dorośli solo – zajęcia głównie dla pań – rytmy latino,
6. dorośli pary – taniec towarzyski, socjaldance,taniec użytkowy,

Dzięki systematycznym i profesjonalnym treningom grupy osiągnęły bardzo dużą sprawność, wiedzę i świadomość taneczną. Od wielu lat  zdobywają wyróżnienia, nominacje na wojewódzkim przeglądzie tanecznym PRO ARTE. Na festiwalach w Sulechowie, Przytocznej, Czerwieńsku, Lubsku zdobyły wszystkie możliwe miejsca na podium. Trofea i dyplomy można obejrzeć w Hali sportowej w której obecnie zespoły trenują. Nasi trenerzy są bardzo zaawansowani w życie grup i służą pomocą nie tylko na parkiecie. Pani Teresa niezmiennie od 22 lat pracuje z dzieciakami jest nazywana mamą zespołową, od niedawna babcią zespołową. Wszechstronne umiejętności i doświadczenie taneczne pozwala na wykorzystanie różnych technik tanecznych w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych choreografii.

Od 2021 r. współtworzymy rodzinny festyn, który na stałe wszedł do Kargowskich projektów –  NOC KUPAŁY.Jest to magiczny przepiękny spektakl, w którym biorą udział prawie wszyscy tancerze tj. około 50 osób. Czarodziejska atmosfera, woda, ogień, światło, dźwięk oraz niezapomniane choreografie p. Pauliny dają cudowny spektakl i niezapomniane wrażenia. Od roku 2022 gościmy na parkiecie GCK powiatowe eliminacje LKA w kategorii taniec.

Paulina, która jest bardzo wymagającą trenerką swoją przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 5 lat i żaden styl taneczny nie jest jej obcy. Dzięki przygodzie w programach YOU CANT DANCE i GOT TU DANCE jeszcze bardziej wymaga od siebie i swoich podopiecznych, jej świadomych i zdyscyplinowanych rozgrzewek mogło by się uczyć wielu nauczycieli. Zmysł plastyczny Pauliny sprzyja niepowtarzalnemu wizerunkowi grup, historie o strojach i makijażach tancerzy obiegły już województwo.

Dzięki Jakubowi Glapińskiemu zespoły mają zawsze odpowiednio dobraną, przygotowaną i oryginalną muzykę dlatego formacje są bardzo charakterystyczne i niepowtarzalne w swoim stylu. W czasie gościnnych obecności Jakuba Glapinskiego tancerze korzystają z zajęć aktorskich, dzięki którym bardziej świadomie czują się na scenie, łącząc emocje i ruch.

Treningi już od wielu lat odbywają się w piątki obecnie w Hali Sportowej.

15:00 ADHD
15:45 ABC
16:30 ANIMATOR
18:00 KAMELEON
18:30 PANIE SOLO
19:00 PARY DOROŚLI