19 października 2021 roku o 16:00 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki dyskutowały na temat prac nagrodzonych w XXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Paukszty „Małe ojczyzny – pogranicza kultur”. Klubowiczkom najbardziej podobało się opowiadanie „Zalew” Anny Piliszewskiej z Wieliczki, które zajęło pierwsze miejsce, oraz „W mojej wsi” Janusza Puzińskiego z Dębicy, które zajęło trzecie miejsce.
Podobne wpisy
28.01.2020 r. o godz. 18:00 w Mediatece Światowid odbyło się Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym dyskutowano o książce: „Droga Donikąd” Grażyny Przybylskiej.
Pierwszego czerwca tego roku odbyło się spotkanie DKK. Klubowiczki dyskutowały o książkach:Erica Emmanuela Schmitta „Sekta egoistów”, Weroniki Kostyrko „Tancerka i zagłada – Historia Poli Nireńskiej” oraz Agnieszki Olejnik „Ławeczka pod bzem”. Klubowiczkom najbardziej podobała się powieść obyczajowa Agnieszki Olejnik o przyjaźni, spełnianiu marzeń i o poszukiwaniu siebie. Historia bohaterki udowadnia, że w życiu wszystko jest…
SPOTKANIE DKK- 25.04.2023 r.
Dnia 25.04.2023 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki omawiały książkę Anny Karpińskiej „ Nie zabijaj tej miłości”. Książka o problemach w związkach, o kobietach, które mają odwagę zmieniać swoje życie. Lektura dobra dla kobiet na każdą pogodę. Polecamy też inne książki tej autorki.
5.02.2021 roku po dłuższej przerwie z powodu epidemii koronawirusa odbyło się spotkanie DKK. To pierwsze spotkanie w tym roku. Z powodu obostrzeń i reżimu sanitarnego grupa została podzielona. Podczas spotkania klubowiczki dyskutowały o powieści Eduardo Mendozy „Niewinność zagubiona w deszczu” i o opowiadaniu Zofii Mąkosy „Buty małej Renate” ze zbioru opowiadań „Taniec Pszczół i inne…
SPOTKANIE DKK W MEDIATECE – 22.03.2024 r.
Dnia 22.03.2023 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy o książce „Kamerdyner” Marka Klat, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepka, Michała Pruski. Klubowiczki miały możliwość porównania książki z adaptacją filmową. Obie pozycje okazały się równie interesujące.
Dnia 29 listopada w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Alfredem Siateckim (prozaikiem, publicystą,reportażystą, autorem słuchowisk). Dyskutowaliśmy o twórczości pisarza a w szczególności o powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym „Zaproszenie na śmierć”. Klub podczas spotkania uczcił uroczystym tortem i wspólną fotografią 11 Jubileusz DKK.




